
Що краще для басейну – хімія чи озон?
Перед кожним власником басейну виникає питання: “як правильно дезінфікувати воду, що краще вибрати – хімію або сучасні знезаражувальні установки, наприклад озонатори”? Щоб розібратися що краще, розгляньмо основні способи знезараження, порівняємо їх переваги та недоліки.
Дезінфекція води хімічними засобами
Хімія для басейну є безпечною для обладнання, матеріалів і плавців, якщо дотримуватись всіх інструкцій від виробника. Виробляється в рідкій, гранульованої та таблетованій формах.
Випускається хімія для басейну різного призначення: дезінфікуюча, консерваційна, проти водоростей, для регулювання рН, коагулянти. Для знезараження басейнів широко застосовують препарати з кисневою формулою, хлоровмісні дезінфектанти та комбіновані формули широкої дії.

Дезінфекція хлором
Найбільш доступний метод знезараження води у басейні – хлорування. Хлоруючі речовини ефективно знищують практично всі відомі людині види бактерій, небезпечні сполуки, водорості та грибки. Добре зарекомендували себе хлоруючі речовини Аквадоктор С60 и С60-Т, Аквадоктор С90, Аквадоктор С15L.
Аби хлор працював правильно, необхідно точно виконувати дозування, постійно контролювати рівень рН і рівень вільного хлору. Нормалізувати значення рН допоможуть засоби Аквадоктор рН+ и рН-.
Переваги хлоруючих препаратів:
- + низька вартість
- + висока ефективність
- + простота використання
- + широкий асортимент
- + можуть комбінуватися з іншими хімічними речовинами
Недоліки:
- – можуть викликати алергічні реакції
- – подразнюють слизові оболонки
- – викликають сухість шкірних покривів та волосся
- – викликають почервоніння очей
- – можуть знебарвити покриття чаші басейну
- – при підвищеній концентрації негативно впливає на обладнання
Як бачимо, хлорвмісна хімія має ряд переваг, але має і свої мінуси. У зв’язку з цим, безхлорна дезінфекція стає найбільш актуальним і популярним способом боротьби за безпеку вашого басейну.
Дезінфекція киснем
Активний кисень – природна речовина, що володіє потужними оксидантними властивостями, що якісно очищує водну масу від різних забруднювачів. Серед власників басейнів великою популярністю користується Аквадоктор WaterShock О2.
Переваги дезінфектантів на основі кисню:
- + знищують широкий спектр бактерій, небезпечних сполук
- + відсутність різкого запаху
- + не викликають алергію
- + не впливають на рН
- + безпечні для обладнання
- + не сушать шкірні покриви
- + не вступають в небезпечні з’єднання
- + можуть комбінуватися з хлоровмісними засобами
З недоліків можна назвати більш високу вартість і трошки нижчу активність в порівнянні з хлором.

Озонування води
Генератори озону – сучасні, високотехнологічні та безпечні методи дезінфекції води.
Озонатор очищає водну масу озоном, який в результаті певних хімічних реакцій знищує бактерії, усуває каламутність, неприємний запах, виводить важкі метали, а після вступу в реакцію перетворюється в кисень. Озонування вважається одним з найбільш ефективних методів знезараження води.
Переваги озонування:
- + безпека для користувачів, обладнання та покриттів
- + ефективно знищує забруднення, розщеплює небезпечні для здоров’я сполуки
- + насичена озоном вода корисна для здоров’я
- + покращується колір і запах води
- + не утворює осаду
- + призначений для комерційних гідроконструкцій
- + сумісний з хлоруванням
Недоліки:
- – висока вартість
- – має низьку стабільність, швидко розкладається
- – підвищена концентрація небезпечна для дихальних шляхів
- – потрібні додаткові витрати на обслуговування генератора
З усього вищесказаного можна зробити висновок, що ідеального засобу не існує. Озон найефективніший, але найдоржчий. Хлор – найдешевший, але має недоліки. Кисень також має свої плюси і мінуси. Вибір хімії для басейну тільки за Вами!
Головне пам’ятати, що при правильному дозуванні, постійному контролі хімічного балансу і своєчасному регулюванні рН – сучасна хімія безпечна для користувачів, матеріалів і обладнання.
Для невеликих басейнів рекомендуємо вибирати хімічні препарати, наприклад від Аквадоктор, а знезаражувати комерційні гідроконструкції краще озонаторами або іншими дезінфекційними установками.