© 2002-2020 Aquadoctor.ua

Як зберегти воду у басейні без хімії

Басейн приносить користувачам надзвичайну користь і задоволення, але відповідно – вимагає регулярного обслуговування. Якщо тривалий час не виконувати прибирання, не обробляти водну масу, то вона зацвіте, стане каламутною, непридатною для плавання.

Зберегти воду чистою взагалі без застосування хімії навряд чи вдасться. Але можна максимально подовжити цей період, застосовуючи спеціальні засоби для зберігання води. Аби повністю уникнути використання хлору, можна використовувати новітні дезінфектанти на основі активного кисню та сучасні знезаражувальні установки.

Накриття та очищення

Мінімізувати забруднення, забезпечити краще зберігання води можна встановивши дах над відкритим басейном, використовуючи спеціальні тенти, накриття. Важливо також забезпечити постійну фільтрацію та рециркуляцію водної маси. Але навіть найпотужніші системи фільтрації та найкращі накриття не можуть запобігти появі бактерій і забезпечити повністю безпечне середовище для плавання. Тому все одно доведеться очищати поверхні щітками, пилососами, збирати поверхневе і донне сміття, застосовувати хімічні засоби, наприклад Аквадоктор (Аквадоктор С60, С90, Аквадоктор О2, МС-Т).

Озонування та безхлорні установки

Відмінною альтернативою хімічному очищенню засобами Аквадоктор можуть стати дезінфікуючі установки, які дозволяють повністю виключити застосування хімічних реагентів, або звести до мінімуму їх використання. Це дозволяє зберігати воду у басейні у належній якості.

Озонатори очищають водну масу озоном, який в результаті певних хімічних реакцій знищує патогенні мікроорганізми, усуває неприємний запах, виводить важкі метали, роблячи воду надзвичайно прозорою. Озонування є одним з найбільш ефективних способів збереження води чистою в басейні.

Переваги застосування озонування:

    1. — ефективно знищує будь-які забруднення,
    2. — не випадає осад,
    3. — не створює небезпечних сполук
  1. — насичена озоном вода корисна для здоров’я, тому що після застосування озон перетворюється на кисень,
  2. — сумісний з хлоруванням.

Добре зарекомендувала себе дезінфекція ультрафіолетом, для якої використовують УФ-фільтри і УФ-установки. Фільтри використовують для невеликих басейнів, а УФ-установки – для великогабаритних штучних водойм від 80000 літрів. Знезараження ультрафіолетом забезпечує 100% знищення небезпечних мікроорганізмів.

Безхлорні системи працюють на принципах окислення. Вода проходить через реакторну камеру, де відбувається знищення водоростей, небезпечних сполук, грибків та бактерій. Таке обладнання дозволяє на 90% знизити застосування хімічних речовин і гарантувати тривале зберігання води в басейні.

Якщо ж хімії зовсім не уникнути, радимо користуватися препаратами, які не містять хлор. Наприклад, Акватоктор WaterShock О2, що має кисневу формулу. Засоби на основі кисню здійснюють потужний окиснюючий вплив на мікроорганізми, грибки, водорості і віруси, створюють безпечне середовище для плавання. Не мають запаху, не викликають алергію, безпечні для обладнання, не змінюють рН.

Застосовувати хімію чи ні – вибір тільки за вами. Головне – забезпечити правильний, своєчасний догляд, аби гарантувати тривале зберігання води в басейні.