© 2002-2020 Aquadoctor.ua

Основні кроки на шляху до кришталево чистої води вашого басейну

У цій статті піде мова щодо повного керівництва по догляду за водою в басейні. Запропонована комплексна програма застосування засобів для догляду за водою ТМ AquaDoctor гарантує гігієнічно чисту воду. Програма сприяє знищенню бактерій, грибків, водоростей, нормалізації показника pH та усуненню дрібних часток, з якими не можуть впоратися фільтруючі установки басейну.

1 крок

Перед заповненням басейну водою обробіть дно та стінки засобом проти водоростей AquaDoctor AC. Він надає сильний протигрибковий і бактерицидний ефект. Хімічні сполуки в складі препарату не допускають розвитку процесів фотосинтезу, тому водорості не розростаються. AquaDoctor AC не пошкоджує вузли системи фільтрації та матеріали басейну, а використання розчину за інструкцією абсолютно безпечне для здоров’я.

2 крок

Відразу після заповнення басейну водою заміряйте рівень pH за допомогою таблеткового тестера AquaDoctor Cl/pH.

3 крок

За результатами виміру відрегулюйте pH до рівня 7.2-7.6, використовуючи засіб для зниження рівня pH AquaDoctor pH Minus або засіб для підвищення рівня pH AquaDoctor pH Plus. Зниження pH на 0.1 проводиться в розрахунку 10 г препарату на 1 м³ води. Наприклад, якщо ваш басейн об’ємом 10 м³, а ступінь pH необхідно знизити на 0.3, вам знадобиться 300 г препарату. Слід розвести його в чистій ємності з водою. Виливайте розчин по периметру водойми, коли гранули повністю розчиняться. Не забудьте вимкнути систему фільтрації перед очищенням (підключіть її після додавання розчину). Щоб підняти значення pH на 0.1, знадобиться 10 г препарату на 1 м³ води. Наприклад, після замірів поточне значення pH становить 7.0, слід підняти показник мінімум до 7.2 (тобто +0.2). Для басейну об’ємом 10 м³ знадобиться 200 г речовини. Зауважимо, що зниження занадто високого показника жорсткості води може спричинити збільшення дозування препарату. В окремій ємності розводять AquaDoctor pH Plus, потім виливають розчин уздовж контуру басейну, попередньо відключивши фільтрацію. Щоб перемішати вилитий розчин, знову включають фільтрацію.

Варто зазначити, що величина рН визначає не тільки прозорість води, а й ефективність дії препаратів, призначених для догляду за нею. Так звана «кисла» вода (рН<7) може викликати подразнення шкіри, слизових оболонок, а також корозію обладнання. «Лужна» вода (рН>8) швидко мутніє, значно знижує ефективність засобів по догляду. Окрім цього така вода подразнює шкіру та викликає проблеми, пов’язані з накипом від вапняного осаду.

Важливо! Ніколи не змішуйте реактиви рН+ та рН -(!), тримайте їх окремо. Також враховуйте, що до проведення будь-якої хімічної обробки поверхні води спочатку необхідно відрегулювати величину рН, оскільки препарати по догляду за водою ефективні тільки в певному інтервалі рН.

4 крок

Далі проведіть шокове хлорування за допомогою AquaDoctor C60 у вигляді гранул або AquaDoctor C60-T у виді таблеток по 20 г.

Метою цієї операції є створення разової концентрації хлору, яка змогла б убити всі водоростеві спори та бактерії, а також окиснити органічні залишки (у тому числі й невидимі оку), що потрапили в воду з водопровідною водою або після купання.

Використовувати AquaDoctor C60 зручно у вигляді гранул або таблеток AquaDoctor C60-T. Для шокової (первинної) обробки рекомендовано використовувати 1 таблетку препарату на 1 м³ води. Розведений у потрібних пропорціях AquaDoctor C60/C60-T додається в басейн по периметру. У даному разі фільтраційну систему включають на 6-8 годин. Для профілактичної обробки вистачить 3 г речовини на 1 м³ води, розчинених аналогічним способом. Фільтрацію включають на 1-2 години.

Небажано використовувати басейн протягом 10-12 годин при шоковій (ударній) обробці.

Дана операція проводиться НЕ РІДШЕ 1 РАЗУ НА МІСЯЦЬ, а в разі, якщо мова йде про відкриті басейни – не рідше 1 разу на 2 тижні. Якщо виникає необхідність через спекотну погоду, зливові дощі, змив грунту в басейн, що містить багато спорів і органіки, шокове хлорування можна проводити й частіше. Враховуйте, що застосування неточних дозувань або передозувань через підвищену концентрацію мінеральних солей і стабілізатора хлору може призвести до побіління води.

5 крок

Наступний етап – фільтрація. Використовуючи засіб проти водоростей AquaDoctor AC проведіть шокову обробку через 48 годин, коли показник хлору досягне норми. Кожні 2 місяці треба проводити первинну або ударну обробку альгіцидом з використанням на 1 м³ води 20 мл речовини, яку розводять і виливають аналогічно іншим засобам. Не варто забувати про регулярну щотижневу обробку в розрахунку 5 мл засобу на 1 м³ води. При частому використанні басейну, спекотних температурних умовах, опадах і надмірному розростанню водоростей – збільшуйте дозування згідно інструкцій до продукту.

6 крок

Для постійного застосування передбачений повільно розчинний AquaDoctor MC-T. Продукт дезінфікує і коагулює одночасно, завдяки чому є універсальним у використанні. Комбінований склад руйнує небезпечні віруси, мікроби, бактерії, пригнічує ріст водоростей і перші ознаки появи грибків. Сприяє осіданню мізерно дрібних часток бруду. Можливе використання для різних видів басейну: особистих, суспільних, спортивних. Варто дотримуватися інструкцій по використанню, щоб уникнути шкоди для здоров’я, появи подразнень, деструктивного впливу на покриття басейну та очисних систем.

Після виконання всіх 6 пунктів басейн готовий до застосування.

Пам’ятайте!

Дані продукти непридатні для шокового хлорування, тому навіть збільшення періоду дозування тривалим хлором не призведе до різкого збільшення рівня активного хлору в воді – для цього необхідно використовувати тільки шок-хлор.

Бактерії здатні поступово звикати до стабільного рівня хлору в воді і проблему боротьби з ними може вирішити тільки періодичне шокове хлорування.

Догляд за басейном у період використання